SP-ORIENT-SURFACE-TC-S95x95-20W 4000K BK
Description
Surface mounted interior luminaire. Power 20 W, St. flux 1431 lm, 68 lm / W, daytime 4000K, CRI> 98, angle 30 °, supply voltage 230 V. Black square aluminum case, degree of protection IP20. Size: length 95 mm, width 95 mm, height 85 mm. Installation of the invoice. Driver 21-40V, 600mA, ripple <5%.
Files to download:
Technical data
| Series | ORIENT |
| light color | white |
| color temperature | 4000K |
| input voltage | 230V |
| power (max) | 20 W |
| CRI / Ra index | 95..98 |
| lumen output (total) | 1431 lm |
| angle of light distribution | 30 ° |
| fixture color | white |
| fixture shape | round |
| ingress protection (IP) | IP20 |
| finish material | metal |
| dimensions | 95x95x85 mm |
| warranty | 5 years |
