SP-VINCI-S600x55-7W 3000K BK
Description
Decorative wall mounted swivel lamp. Power 7 W, sv. flux 260 lm, 37 lm / W, warm 3000K, CRI> 80, angle 110 °, supply voltage 230 V. Black figured aluminum case, polycarbonate screen, degree of protection IP20. Size: length 600 mm, width 55 mm, height 102 mm. Installation of the invoice. Driver 5-12V, 700mA, ripple <0.5%. Possibility of turning the light emitter by 355 degrees.
Technical data
| series | VINCI |
| light color | white |
| color temperature | warm 3000K |
| input voltage | 230V |
| power (max) | 7 W |
| CRI / Ra index | > 80 |
| lumen output (total) | 260 lm |
| angle of light distribution | 110 ° |
| fixture color | black |
| fixture shape | round |
| ingress protection (IP) | IP20 |
| finish material | metal |
| dimensions | 600x55x102 mm |
| warranty | 3 years |
