Led fixture LT-GAP-R70-3W 3000K BK
Description
LED recessed round luminaire for walls, stairs, 3 W. Color WARM 3000K, luminous flux 120lm, angle 30 °, CRI> 80. Waterproof IP65 case, black aluminum. Power supply AC230V, power 3 W. Dimensions DxH 70x97 mm (embedded part Ø62x95 mm).
Technical data
| series | GAP |
| light color | white |
| color temperature | warm 3000K |
| input voltage | 230V |
| power (max) | 3W |
| CRI / Ra index | > 80 |
| lumen output (total) | 120 lm |
| angle of light distribution | 30° |
| fixture color | black |
| fixture shape | round |
| ingress protection (IP) | IP65 |
| finish material | metal |
| dimensions | fi 70x97mm |
| weight | 0.37 kg |
| warranty | 3 lata |
| declaration of conformity | TC RU C-CN.AB72.B.01920 |
| EU certificate | BSTXD200813899005EC |
