Lamp MAG-LASER-FOLD-45-S480-18W Warm3000 BK 24V (1)
Description
Swivel lamp for magnetic tracks 45 mm wide, 18 W. Glow color WARM 3000K, luminous flux 1178lm, angle 15 °, CRI> 90. Rectangular case, metal, black color, IP20. Dimensions LxWxH 481x35x92.5 mm. Input voltage DC24V, power 18W. The DC24V / AC230V driver is supplied separately. Dimmable only from 026407, 027633.
Technical data
| finish color | black |
| light color | white |
| color temperature | 4000K |
| input voltage | 24V |
| power (max) | 18 W |
| CRI / Ra index | > 90 |
| lumen output (total) | 1189 lm |
| angle of light distribution | 15 ° |
| ingress protection (IP) | IP20 |
| finish material | metal |
| dimensions | 481x35x92,5 mm |
| warranty | 3 years |
