Lamp LGD-SHOP-4TR-R100-40W warm white
Description
Pendant lamp for tracks / tires, 4 wires, 40 W. Glow color WARM 3000K, luminous flux 3600-4000lm, angle 24 °, CRI> 90. Round case, metal, black, IP20. Dimensions ØDxHxL: Ø100x190x130 mm. Input voltage AC220-240V, power 40W. Built-in driver (30-42V, 1000mA).
Technical data
| Series | SHOP |
| light color | white |
| color temperature | 6000K |
| input voltage | 230V |
| power (max) | 40 W |
| CRI / Ra index | > 90 |
| lumen output (total) | 4000 lm |
| angle of light distribution | 24° |
| fixture color | black |
| fixture shape | round |
| ingress protection (IP) | IP20 |
| finish material | metal |
| dimensions | fi 100x190mm |
| weight | 1,32 kg |
| warranty | 3 years |
| EU certificate | RTZ200721002-EMA1 |
