Lamp LGD-SHOP-4TR-R100-40W SP5000-Veg
Description
Pendant light for tracks / tires 4 wires for products. Power 40 W, sv. flux 4000 lm, 100 lm / W, special day 5000K for green vegetables and fruits, CRI> 90, angle 24 °, supply voltage 230 V. Black aluminum housing, lens material PMMA, degree of protection IP20. Size: diameter 100 mm, height 130 mm. Track mounting 3-phase. Driver 30-42V, 1000mA, ripple <1%.
Technical data
| Series | SHOP |
| light color | white |
| color temperature | 5000K |
| input voltage | 230V |
| power (max) | 40 W |
| CRI / Ra index | > 90 |
| lumen output (total) | 4000 lm |
| angle of light distribution | 24° |
| fixture color | black |
| fixture shape | round |
| ingress protection (IP) | IP20 |
| finish material | metal |
| dimensions | fi 100x190mm |
| weight | 1,32 kg |
| warranty | 3 years |
| EU certificate | RTZ200721002-EMA1 |
