Lamp CL-MUSHROOM-R180-8W 4000K WH
Description
Surface mounted luminaire. Power 8 W, sv. flow 550 lm, 80 lm / W, daytime 4000K, CRI> 80, angle 120 °, supply voltage 230 V. Round plastic body, plastic shade, degree of protection IP44. Size: diameter 180 mm, height 75 mm. Installation of the invoice. Built-in driver, ripple <5%.
Technical data
| Series | CL-MUSHROOM |
| light color | white |
| color temperature | 4000K |
| input voltage | 230V |
| power (max) | 8 W |
| CRI / Ra index | > 80 |
| lumen output (total) | 550 lm |
| angle of light distribution | 120 ° |
| fixture color | white |
| fixture shape | round |
| ingress protection (IP) | IP20 |
| finish material | metal |
| dimensions | 180x75 mm |
| weight | 0,28 kg |
| warranty | 5 years |
