Lamp CL-FRISBEE-MOTIO-R380-25W 3000K WH
Description
Surface mounted luminaire 25 W with microwave motion sensor, white round body (IK10). Color WARM WHITE 3000K, light flow 2300-2600lm, CRI (Ra)> 80, angle 180 °. Dimensions Ф380x50 mm. Power supply AC220-240V, 25W, built-in driver (72V, 300mA).
Technical data
| Series | FRISBEE |
| light color | white |
| color temperature | 3000K |
| input voltage | 230V |
| power (max) | 25 W |
| CRI / Ra index | > 80 |
| lumen output (total) | 2600 lm |
| angle of light distribution | 180 ° |
| fixture color | white |
| fixture shape | round |
| ingress protection (IP) | IP20 |
| finish material | metal |
| dimensions | 380x50 mm |
| weight | 1,8 kg |
| warranty | 5 years |
