LED fixture LGD-LUMOS-R76-16W 4000K WH
Description
OPIS...
Technical data
| Series | KARDAN |
| light color | white |
| color temperature | neutral 4000K |
| input voltage | 230V |
| power (max) | 16 W |
| CRI / Ra index | > 80 |
| lumen output (total) | 1160 lm |
| angle of light distribution | 20° |
| fixture color | white |
| fixture shape | round |
| number of light sources | 1x |
| ingress protection (IP) | IP20 |
| finish material | metal |
| dimensions | fi 76x105mm |
| weight | 0.69 kg |
| warranty | 3 years |
| declaration of conformity | TC RU C-CN.AB72.B.01920 |
| EU certificate | BSTXD200813894702EC |
