LED Fixture LGD-Wall-Orb-4B-8W Ciepły Biały
Description
Outdoor LED wall luminaire, 4 wide beams 92 °. Color WARM WHITE 3000K, CREE LEDs 4x2W (421 lm). Waterproof IP54 case - black aluminum, tempered glass screen. Power supply 230 V, power 8 W. Dimensions LxWxH 100x94x100 mm.
Technical data
| series | WALL ORB |
| light color | white |
| color temperature | warm 3000K |
| input voltage | 230V |
| power (max) | 8W |
| CRI / Ra index | > 80 |
| lumen output (total) | 421 lm |
| angle of light distribution | 92 ° |
| fixture color | black |
| fixture shape | round |
| ingress protection (IP) | IP54 |
| finish material | metal |
| dimensions | 100x94x100mm |
| weight | 1,2 kg |
| warranty | 3 years |
