LED Fixture LGD-Wall-Delta-1B-12W Ciepły Biały
Description
LED luminaire for outdoor wall lighting. Color WARM WHITE 3000K, 550Lm, angle 70 °, smd 2835 LEDs. Waterproof IP54 case - black aluminum + steel, shockproof PC screen (plastic). Power supply 220 V, power 12 W. Dimensions LxWxH -242x110x170 mm.
Technical data
| series | WALL DELTA |
| light color | white |
| color temperature | warm 3000K |
| input voltage | 230V |
| power (max) | 12 W |
| CRI / Ra index | > 80 |
| lumen output (total) | 550 lm |
| angle of light distribution | 70 ° |
| fixture color | black |
| fixture shape | round |
| ingress protection (IP) | IP54 |
| finish material | metal |
| dimensions | 242x170x110 mm |
| weight | 1,3 kg |
| warranty | 3 years |
