LED Extrusion SL-ARC-3535-D800-A45
Description
Aluminum profile for making a circle with a diameter of 0.8 m, for a radius LED bar, with a light output downward, length ⅛ from the circle 0.8 m. Overall dimensions (L × W × H): -x35x35 mm. The width of the platform for the tape is 24 mm. Screens, plugs and other accessories are sold separately. Price for 1 piece.
Technical data
| lighting direction | down |
| line of LED Light | 60 LED/m |
| number of LED strips | 1x 20mm / 2x 8mm |
| width | 35,6 mm |
| height | 35,6 mm |
| length | 1/8 from a circle of 0,8m |
| weight | 0,25 kg |
| warranty | 3 years |
