SP-ORIENT-SURFACE-TC-S65x65-10W 3000K WH
Description
Surface mounted interior luminaire. Power 10 W, sv. flux 634 lm, 64 lm / W, warm 3000K, CRI> 98, angle 30 °, supply voltage 230 V. White square aluminum case, degree of protection IP20. Size: length 65 mm, width 65 mm, height 85 mm. Installation of the invoice. Driver 8.6-12.9V, 700mA, ripple <5%.
Files to download:
Technical data
| Series | ORIENT |
| light color | white |
| color temperature | 3000K |
| input voltage | 230V |
| power (max) | 10 W |
| CRI / Ra index | 95..98 |
| lumen output (total) | 634 lm |
| angle of light distribution | 30 ° |
| fixture color | white |
| fixture shape | round |
| ingress protection (IP) | IP20 |
| finish material | metal |
| dimensions | 65x65x85 mm |
| weight | 0,3 kg |
| warranty | 5 years |
