Lamp MAG-SPOT-45-R85-12W Day4000 BK 24V
Description
Rotary luminaire for magnetic tracks 45 mm wide, 12 W. Glow color DAY 4000K, luminous flux 1000 lm, angle 36 °, CRI> 90. Rectangular case, metal, black color, IP20. Dimensions LxWxH 84x35x135 mm. Input voltage DC24V, power 12 W. The DC24V / AC230V driver is supplied separately. Dimmable only from 026407, 027633.
Technical data
| finish color | black |
| light color | white |
| color temperature | 4000K |
| input voltage | 24V |
| power (max) | 12 W |
| CRI / Ra index | > 90 |
| lumen output (total) | 1000 lm |
| angle of light distribution | 36 ° |
| ingress protection (IP) | IP20 |
| finish material | metal |
| dimensions | 84x35x135 mm |
| warranty | 3 years |
