Lamp MAG-LASER-FOLD-45-S320-12W Day4000 WH 24V
Description
Rotary luminaire for magnetic tracks 45 mm wide, 12 W. Glow color DAY 4000K, luminous flux 756lm, angle 15 °, CRI> 90. Rectangular case, metal, black color, IP20. Dimensions LxWxH 322x35x92.5 mm. Input voltage DC24V, power 12 W. The DC24V / AC230V driver is supplied separately. Dimmable only from 026407, 027633.
Technical data
| finish color | white |
| light color | white |
| color temperature | 4000K |
| input voltage | 24V |
| power (max) | 12 W |
| CRI / Ra index | > 90 |
| lumen output (total) | 756 lm |
| angle of light distribution | 15 ° |
| ingress protection (IP) | IP20 |
| finish material | metal |
| dimensions | 322x35x92,5 mm |
| warranty | 3 years |
