LED strip 5m 24V 3000K 300 LED LUX 7,2W/m IP65
Description
RTW-SE-A60 LED strip, sealed IP65 (SE-silicone top coat). 2835 LEDs, 60 pcs / m (300 pcs per 5 m), white board, width 8 mm, 3M tape. Color WARM 3000K, CRI> 85, 120 ° angle. Power supply 24V, power 7.2 W / m (36 W at 5 m). Dimensions 5000x8x2.2 mm. Min. section 100 mm, 6 LEDs. Price for 1 m.
Technical data
| light color | white |
| color temperature | warm 3000K |
| CRI / Ra index | > 85 |
| type of LED | SMD 2835 |
| number of LED (1m) | 60 |
| number of LED (total) | 300 |
| lumen output (1m) | 760 lm/m |
| power (1m) | 7.2 W/m |
| power (total) | 36 W |
| input voltage | 24V |
| ingress protection (IP) | IP20 |
| lighting direction | straight |
| width | 8 mm |
| length | 5000 mm |
| height | 2,2 mm |
| package | reel |
| warranty | 2 years |
