LED Fixture LTD-LINE-TILT-S210-8W 3000K CH
Description
Recessed ground and floor LED luminaire. Power 8 W, luminous flux 430lm, color WARM 3000K. CRI (Ra)> 80, 120 ° asymmetric, 30 ° beam tilt. Rectangular waterproof IP67 case, stainless steel 316. Screen tempered glass. Power supply AC100-255V, 8 W. Dimensions LxWxH 210x63x78 mm. Installation in a hole LxWxH 190x56x75 mm. Built-in driver (DC300mA, 18V).
Technical data
| series | LINE TILT |
| light color | white |
| color temperature | warm 3000K |
| input voltage | 230V |
| power (max) | 8W |
| CRI / Ra index | > 80 |
| lumen output (total) | 430 lm |
| angle of light distribution | 120° |
| fixture color | chrome |
| fixture shape | rectangle |
| ingress protection (IP) | IP67 |
| finish material | metal |
| dimensions | 210x63x78mm |
| weight | 1.20 kg |
| warranty | 3 lata |
| declaration of conformity | TC RU C-CN.AB72.B.01920 |
| EU certificate | 200813899001EC-R1 |
