LED Fixture LGD-Wall-Vario-J2G-12W Ciepły Biały
Description
LED street light for walls, variable lighting angle 0 ° -80 °, light up and down on 2 sides. Color WARM WHITE 3000K, 2x6W CREE LEDs (750 lm). Waterproof IP54 case - dark gray aluminum, shockproof PC screen. Power supply 230 V, power 12 W. Dimensions HxWxD -138x104x129 mm.
Technical data
| series | WALL VARIO |
| light color | white |
| color temperature | warm 3000K |
| input voltage | 230V |
| power (max) | 12 W |
| CRI / Ra index | > 80 |
| lumen output (total) | 750 lm |
| angle of light distribution | 80 ° |
| fixture color | grey |
| fixture shape | round |
| ingress protection (IP) | IP54 |
| finish material | metal |
| dimensions | 129x104x138 mm |
| weight | 1,1 kg |
| warranty | 3 years |
