LED Fixture KT-AQUA-COLOR-R85-9W RGB CH
Description
LED recessed square luminaire for walls, stairs, 3W. Color WARM 3000K, luminous flux 121lm, angle 30 °, CRI> 80. Waterproof IP65 case, white aluminum. Power supply AC230V, power 3 W. Dimensions LxWxH 70x70x97 mm (embedded part Ø62x95 mm).
Technical data
| series | AQUA COLOR |
| light color | white |
| color temperature | warm 3000K |
| input voltage | 230V |
| power (max) | 3W |
| CRI / Ra index | > 80 |
| lumen output (total) | 120 lm |
| angle of light distribution | 30° |
| fixture color | white |
| fixture shape | square |
| ingress protection (IP) | IP65 |
| finish material | metal |
| dimensions | 70x70x97mm |
| weight | 0.37 kg |
| warranty | 3 lata |
| declaration of conformity | TC RU C-CN.AB72.B.01920 |
| EU certificate | BSTXD200813899005EC |
